Aktualitet

Shembet galeria në Thekën të Martaneshit, dyshohet për disa persona të bllokuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:09 - 11/05/21 |
mapo.al

Një galeri miniere në Thekën të Martaneshit është shembur mesditën e sotme.


Burime bëjnë me dije se brenda saj ka disa minatorë të bllokuar.


Disa prej tyre kanë mundur të dalin ndërkohë që vijon puna për nxjerrjen e të tjerëve.Drejt vendit të ngjarjes janë nisur katër autoambulanca.Nuk dihet ende shkaqet e shembjes së minierës dhe as rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarja.Autoritetet lokale kanë kërkuar ndihmë nga Dibra dhe Burreli.

 

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas