Aktualitet

Shembja e Teatrit, “Europa Nostra”: Ditë e trishtuar për Demokracinë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:16 - 17/05/20 |
mapo.al

Një ditë të trishtë e ka konsideruar organizata Europa Nostra, ditën e sotme në Tiranë, kur fadromat shembën Teatrin Kombëtar.


“Ditë e trishtuar për #KulturënHeritacionit në Shqipëri dhe Europë. Ditë e trishtuar për Demokracinë & #RuleofLaw në Shqipëri dhe Europë.


Herët në mëngjes, autoritetet shqiptare arrestuan aktivistë të shoqërisë civile dhe filluan prishjen e Teatrit Kombëtar” shkruan Europa Nostra në një postim në Twitter.


Kujtojmë se “Europa Nostra” e kishte renditur Teatrin Kombëtar në listën e shtatë monumenteve më të rrezikuara që duhen mbrojtur në Europë.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas