Aktualitet

Shembja e Teatrit, Mehdi Malkaj: Hienat na morën një histori të bukur

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:01 - 17/05/20 |
mapo.al

Aktori Mehdi Malkaj i përlotur për prishjen e Teatrit Kombëtar shprehet se tashmë Shqipëria është në diktaturë.


“Këta janë hiena, është një shtet karagjoz. Këta janë të vrasin natën dhe të qajnë ditën. Iku një histori e bukur, historia e Teatrit.  Iku, populli shqiptar tani është në gjumë, nuk e di se çfarë të them, nuk kam fjalë.


Unë jam krenar për veten time dhe për miqtë e mi, që kanë qëndruar aty për dy vite me radhë, shikoni more e kanë rrëzuar, këta janë grabitqarë more, se këta dhe kur vjedhin i vënë benzinën që të mos mbetet më asnjë gjë” tha ai.
Etiketa: , ,

Pas