Aktualitet

“Shëndetësia në kolaps” – Basha: Papërgjegjshmëri kriminale e Ramës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:24 - 20/10/20 |
mapo.al

Kryedemokrati Lulzim Basha vijon denoncimet kundrejt kryeministrit Edi Rama.


Në një postim në “Facebook”, Basha shprehet se shëndetësia ka arritur në kolaps në sajë të papërgjegjshmërisë së tij kriminale.


Kreu i qeverisë i ka dëbuar mjekët, thotë Basha, duke lënë shqiptarët në mëshirë të fatit.Sipas kreut të opozitës, zgjidhja emergjente është rritja e numrit të testimeve, rimbursimi i plotë për marrjen e mjekimit ambulator kundër Covid-19, mbështetja financiare e mjekëve dhe infermierëve, si dhe shtimi i numrit të tyre.


“Çdo lek duhet të shkojë për shqiptarët dhe jo në xhepat e pushtetarëve”, – përfundon Basha.


Postimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në “Facebook”:


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas