Aktualitet

Heronjtë e ditës – Pushuesit bëhen gardh dhe shpëtojnë 9 persona në Shëngjin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:43 - 05/08/21 |
mapo.al

Një tragjedi e shumëfishtë është shmangur në plazhin e Shëngjinit, ku disa pushues i kanë ardhur në ndihmë disa personave që po mbyteshin.


Siç shihet edhe nga pamjet ekskluzive të mbërritura në redaksinë e MAPO dallgët kanë qenë të forta për shkak të përkeqësimit të motit ditën e sotme.


Të gjithë pushuesit kanë vepruar në grup pa humbur kohë dhe janë kapur dorë për dore me qëllim që të lehtësonin punën për shpëtimin e personave që rrezikuan të mbyteshin.Veprimi i tyre është me të vërtetë për t’u marrë shembull dhe përcjell një mesazh pozitv dhe të bukur humanizmi.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas