Sport

Shënon Rashica, Bayern i pa përmbajtshëm, Dortmund fiton me ‘poker’
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:56 - 14/12/19 |
mapo.al

Në Bundesligë Bayern Mynchen është treguar i papërmbajtshëm në sfidën me Werder Bremen, pasi e ka shkatërruar me shifrat 6-1. Të parët në avantazh kaluan miqtë, të cilët realizuan me Milot Rashicën që dhuroi spektakël me topin. Gjithsesi ajo që do vinte më pas ishte një uragan i vërtetë.


Brenda pjesës së parë Bayern përmbysi me Coutinho-n dhe Lewandoëskin, ndërsa në fraksionin e dytë të lojës dy gola të tjerë të Coutinho-s, rrejta e Lewandowski-t si dhe goli i Muller vulosën rezultatin përfundimtar.


Edhe Dortmund nuk është kursyer në transfertë ndaj Mainz pasi ka fituar 0-4. ‘Pokeri’ për verdhezinjtë u mundësua nga Reus, Sancho, Hazard dhe Schulz.
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas