Aktualitet

Shërbimi Meteorologjik: Nesër reshje shiu në të gjithë vendin, rikthehet bora
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:54 - 20/01/21 |
mapo.al

Në një njoftim në rrjetet sociale Shërbimi Meterologjik Ushtarak ka bërë të ditur se duke filluar nga dita e nesërme do të kemi ndikim intensiv  të reshjeve të shiut dhe rikthim të reshjeve të dëborës në mbarë vendin.Gjithashtu SHMU bën të ditur se ditët do të karakterizohen edhe nga erëra të forta kryesisht jugore.


Njoftimi i plotë:Përshëndetje nga SH.M.U.!Nisi kështu një situatë tjetër meteorologjike. Reshjet e shiut të enjten e të premten do të përfshijnë të gjithë vendin me intensitet të ulët e përkohësisht mesatar. Intensitet të lartë reshjet do të arrijnë në fundjavë me rrebeshe shiu të herëpashershme si dhe fillimin e javës së ardhshme. Reshjet e borës do të rikthehen në zonat malore, kryesisht në fundjavë deri në lartësitë 1000m.

Lexo edhe :  Reshje bore gjatë natës, ARRSH: Akset rrugore ku kalohet me zinxhirë

Karakteristike do të jetë era e vrullshme jugore gjatë këtyre ditëve. Edhe pse dëbora do të jetë prezente në zonat malore, kjo erë do të sjellë shkrirje të dëborës në lartësitë deri 1500m dhe rritje temperaturash.

Ditë të mbarë!

Përshëndetje nga SH.M.U.!
Nisi kështu një situatë tjetër meteorologjike. Reshjet e shiut të enjten e të premten do të…

Posted by Sherbimi Meteorologjik Ushtarak-Faqja zyrtare on Wednesday, January 20, 2021

 

19


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas