Aktualitet

Shërohen 5 mjeke dhe infermierë të prekur nga COVID-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:54 - 08/04/20 |
mapo.al

Shërohen 5 mjeke dhe infermierë të prekur nga COVID-19. Ka shkuar në 27 numri i personelit shëndetësor të shëruar nga COVID-19 deri më ttani, ndërkohë që janë prekur 41 “bluza të bardha”.


Shërimi i 5 mjekëve dhe infermierëve të tjerë, është konfirmuar edhe nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.


Postimi i Manastirliut:


Lajm i mirë 🙏


Edhe 5️⃣ të shëruarve mes personelit shëndetësor gjatë 24 orëve të fundit.
1️⃣mjeke dhe 4️⃣ infermierë janë shëruar pas testit konfirmues nga laboratori i virologjisë në #IShP ✅

Shkon në 2️⃣7️⃣ numri i mjekëve dhe infermierëve të shëruar nga 🤜#COVID19🤛

Deri tani 1️⃣5️⃣4️⃣ qytetarë dhe staf mjekësor e kanë mundur #covid19❗


Etiketa: , ,

Pas