Aktualitet

Shërohet edhe një infermier, shkon në 28 numri për personelin mjekësor

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:52 - 09/04/20 |
mapo.al

Mes personave të shëruar nga koronavirusi në vendin tonë ditën e sotme ka qenë edhe një infermier. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu me anë të një postimi në llogarinë e saj në Facebook.


Kështu, numri i të shëruarve brenda personelit mjekësor rritet në 28. Ndërsa, numri i përgjitshëm i të shëruarve nga koronavirusi në të gjithë vendin është 165.


Postimi:


Çdo personel i sistemit shëndetësor që e fiton betejën e tij me 🤜#COVID19🤛 është një lajm që më gëzon pa masë!


Edhe 1️⃣ infermier në Tiranë është shëruar pas testit konfirmues në laboratorin e virologjisë në ISHP🙏🏼

Shkon në 2️⃣8️⃣ numri i personelit mjekësor të #shëruar nga COVID-19 ✅

Deri tani janë 1️⃣6️⃣5️⃣ pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me 🤜#COVID-19🤛


Etiketa: ,

Pas