Aktualitet

Shërohet nga koronavirusi fëmija i porsalindur në Itali

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:32 - 28/03/20 |
mapo.al

Një foshnje i porsalindur në Corbetta të Milanos është shëruar nga koronavirusi dhe tashmë është rikthyer në banesën e tij. Leonardo, vetëm 50 ditëshe u konfirmua me COVID-19, por pas mjekimeve ai u shërua plotësisht.


Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i bashkisë, Marco Ballarini në një postim në Facebook.


“Sot kemi edhe një arsye më shumë për të buzëqeshur, për të qenë të lumtur, për të ndjerë edhe më shumë një komunitet të bashkuar”, shkruajti Ballarini, duke përmbyllur mesazhin me hashtagun tani popullor #gjithcka do të shkojë mirë.


Shembullin e kryebashkiakut e ndoqën edhe të tjerë, të cilët e ndanë gëzimin në rrjetet sociale. “Ky fëmijë i bukur na jep forcën të shkojmë përpara dhe të fitojmë kundër këtij përbindëshi” është një nga komentet.Etiketa: , ,

Pas