Aktualitet

Shërohet rreth 90% e stafeve mjekësore të prekur nga COVID-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:22 - 28/04/20 |
mapo.al

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë se 1 mjeke dhe 2 infermiere janë shëruar nga COVID-19, pas testit konfirmues.


Gati 90% e stafit mjekësor i prekur nga #COVID19 janë tashmë plotësosht të shëruar. Në total deri tani janë shëruar 53 personel shëndetësor.


Postimi i Ministres Manastirliu:


Më gëzon pa masë lajmi se gati 90% e stafit mjekësor i prekur nga COVID19 është plotësosht i shëruar nga ky armik i rrezikshëm.


1️⃣ mjeke dhe 2️⃣ infermiere janë shëruar nga #COVID19, mes 9 të shëruarve të 24 orëve të fundit 🙏🏼


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas