Aktualitet

Sherr në burg mes të dënuarve, izolohen anëtarët e grupit Avdylaj

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:55 - 29/05/20 |
mapo.al

Izolohen në sektorin e posaçëm në burg, anëtarët e grupit Avdylaj.


Mësohet se kjo masë erdhi pas një sherri që ndodhi ne ambientet e paraburgimit, mes anëtarëve të grupit Avdylaj, një shtetasi italian dhe policisë, pas te ciles drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve ka urdhëruar izolimin e tyre në sektorin e posaçëm.


Mesohet se vendimet e drejtorit të Burgjeve do të shqyrtohen nga Gjykata e Tiranës, nëse janë në përputhje me ligjin, ne nje seance qe pritet te zhvillohet sot ne oren 14:00.
Etiketa: ,

Pas