Sport

Sherri me tifozët, Arsenali merr vendimin drastik për Granit Xhakën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:09 - 05/11/19 |
ro ot

Granit Xhaka nuk do të jetë më kapiten i Arsenalit.


Ky është çmimi që paguan mesfushori shqiptar i cili luan me Zvicrën, për shpërthimin ndaj tifozëve në ndeshjen e 27 tetorit ndaj Crystal Palace në shtëpi.


Ka qenë vetë trajneri Unai Emeri, që ka konfirmuar ditën e sotme se kishte folur me Xhakën, dhe se ai nuk do të jetë më kapiten i “topçinjve”.Tashmë pritet që shiritin e kapitenit ta marrë Pierr-Emerik Aubamejang.
1
Etiketa: , , ,

Pas