Kronika

‘Shfryhet’ operacioni i SPAK, Gjykata shpall moskompetencë për dosjen ndaj komisionerëve

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:31 - 30/07/20 |
mapo.al

Gjykata e Posaçme ka shpallur moskompetencën për dosjen ndaj komisionerëve të Shijakut. Për shkak të mungesës së “grupit të strukturuar”, dosja do t’i dërgohet Prokurorisë së Durrësit.Mëherët rezultuan se dy nga 22 komisionerët, 2 prej tyre kishin ndërruar jetë, ndërkohë që SPAK u kishte lëshuar urdhër-arreste.


Gjykata e Posaçme Antikorrupsion nuk ka ndryshuar asnjë masë sigurie për 19 personat për të cilët u lëshua urdhër arrest, duke lënë në fuqi masat e sigurisë për 10 prej tyre 7 “Arrest në shtëpi” dhe 3 “Detyrim paraqitje”.
1

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas