Kryesore

“Shi dhe borë” – Njihuni me parashikimin e motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 11/02/21 |
mapo.al

Situata sinoptike pritet të ndryshojë sërish ditën e sotme pasi do të mbizotërojnë vranësirat e dendura.

Reshjet e shiut parashikohen të vazhdueshme. Intensiteti i tyre do të jetë mesatar në formën e shtrëngatave.


Intensitet të lartë, në formë rrebeshesh shiu shoqëruar me shkarkesa elektrike parashikohet të ketë në pjesën veriore dhe bregdetare.
Pasdite, reshjet do të humbin intensitet me shi të dobët e të përkohshëm. Borë në zonat malore.


Era, do të fryjë me drejtim juglindje e prej mesditës veriperëndim me shpejtësi 3-10m/s. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore të vendit erë e vrullshme. Valëzimi në dete i forcës 5-6 ballë.


Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 5°C deri në 9°C
zonat e ulëta 7°C deri në 13°C
zonat bregdetare 9°C deri në 14°C

1


Etiketa:

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas