Kryesore

“Shi dhe borë” – Njihuni me surprizat e motit këtë fundjavë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 13/02/21 |
mapo.al

Të gjithë menduam se kaloi por muaji i fundit i dimrit do jetë i acartë. Por pse kjo situatë?


Rajoni i Ballkanit do të përfshihet si rrallë herë nga masa ajrore me origjinë arktike të cilat do të sjellin reshje dëbore deri në bregdet dhe temperatura të acarta.


Dita e sotme parashikohet me reshje shiu që në orët e para të 24-orëshit me intensitet të ulët. Në lartësitë mbi 200 metër reshje dëbore. Në mesditë e kryesisht pasdite reshjet e shiut do të kthehen në reshje dëbore në pjesën më të madhe të territorit duke arritur deri në kuotat nivel deti.Kjo situatë do të vijoj të mbetet prezente edhe gjatë ditës së diel me reshje dëbore të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar.

Lexo edhe :  Shtrëngata dhe rrebeshe shiu, por temperaturat mbeten të larta


1
Etiketa: , , ,

Pas