Kryesore

“Shi dhe breshër”/ Njihuni me parashikimin e motit sot

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:30 - 31/05/20 |
mapo.al

Sot moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura. Reshje shiu që në orët e para të mëngjesit me intensitet te ulet përgjatë vijës bregdetare dhe në zonën veriore.


Prej orëve të mesditës reshjet e shiut të herëpashershme shtrihen në pjesën më të madhe të territorit me intensitet të ulët deri mesatar.


Përgjatë relieveve kodrinore-malore reshje në formën e shtrëngatave me shkarkesa elektrike dhe breshër. Era nga veriperëndimi 1-8m/s, në momentin e zhvillimit të vranësirave era fiton shpejtësi deri në 10m/s.
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas