Kryesore

“Shi dhe diell” – Njihuni me surprizat e motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:41 - 14/04/21 |
mapo.al

Sot vendi do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme, te cilat do të sjellin mot kryesisht të vranët dhe intervale me diell, kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe ultësirës perëndimore.

Deri në orët e mëngjesit reshje shiu me intensitet mesatar në pjesën më të madhe të vendit, më pas reshjet e shiut humbasin intensitet dhe territor duke mbetur prezente të herëpashershme.


Era ka nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-10m/sek në tokë ndërsa përgjatë vijës bregdetare erë e fortë deri në 20m/sek, shoqëruar me dallgëzim në det të forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:
zonat malore 3 deri në 13ºC
zonat e ulëta 4 deri në 15ºC
zonat bregdetare 5 deri në 16ºC1Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas