Aktualitet

Shifra alarmante/ India shënon numrin më të lartë të infektimeve, 70 mijë raste të reja dhe 942 vdekje
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:18 - 13/08/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit, India ka shënuar 69,999 raste të reja, duke shënuar kështu numrin më të lartë të infektimeve në harkun e 24 orëve.


Ndërsa numri i viktimave ditën e fundit ka arritur në 942.


Prej fillimit të pandemisë, India ka raportuar 2.396.637 raste me koronavirus dhe është vendi i tretë me numrin më të madh të të prekurve, pas SHBA-ve dhe Brazilit.


Numri total i vdekje në vend ka shkuar në 47.033.Etiketa:

Pas