Aktualitet

Shifra të çmendura, Messi mund të përfitojë 500 milion euro në 5 vite nëse kalon te Siti

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:08 - 01/09/20 |
mapo.al

Mançester Siti është i gatshëm të bëjë një çmenduri për të sjellë Leo Mesin në Angli.“Qytetarët” po përgatisin një super kontratë për yllin argjentinas, me sulmuesin që do përfitojë rreth 500 milionë euro në 5 vite.


Kontrata do jetë e ndarë në tre vite tek Mançester Siti dhe dy vite të tjera tek klubi simotër i Sitit në Amerikë, Nju Jork Siti.
Një ofertë e tillë jo vetëm që është joshëse në aspektin fianciar, por i jep mundësinë Mesit të luajë deri në moshën 38 vjeçare.1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas