Aktualitet

Shifra të larta në Greqi, 96 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:13 - 05/05/21 |
mapo.al

Vijojnë të jenë të larta shifrat e të infektuarve me koronavirus në Greqi


Statistikat e 24 orëve të fundit tregojnë se nga 21,511 testime kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 2,093 persona dhe kanë humbur jetën 96 qytetarë.


 

Ndërkohë vijojnë të jenë në gjendje të rënë në spital për shkak të koronavirusit 765 persona.Sakaq, nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i të infektuarve me koronavirus ka arritur në 352,027 raste mes të cilëve kanë humbur jetën 10,764 pacientë.


30


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas