Aktualitet

Shifra të larta në Itali – Mbi 13 mijë të infektuar dhe 344 viktima në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:42 - 28/04/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 13,385 raste të reja nga 336,336 teste të kryera dhe 344 humbje jete nga koronavirusi


Në total vendi numëron 3,99 milionë të infektuar dhe 120,256 viktima të shkaktuara nga koronavirusi.


Shkalla e pozitivitetit është 4%, nga 3.4% një ditë më parë. Numri i të shëruarve për sot ishte 18,416, kurse në total janë 3,4 milionë të shëruar.Sipas raportimeve, janë 2,711 pacientët e shtruar në kujdes intensiv, 37 më pak krahasuar me dje ndërsa shtrimet ditore, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë në vend ishin 168 (dje 177).Nga ana tjetër, 19,860 pacientë janë të shtruar në pavijone të zakonshme, më pak se 452 në krahasim me dje.

Lexo edhe :  Situata e COVID - 992 raste të reja dhe 4 viktima


1


Etiketa: , , , ,

Pas