Aktualitet

Shifra të larta të infektuarish me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:12 - 10/07/20 |
mapo.al

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një tjetër ditë të keqe përsa i përket pandemisë së koronavirusit, e cila ka goditur rëndë vendin fqinj.


Autoritetet shëndetësore raportojnë 6 viktima të tjera dhe 205 raste të reja me koronavirus në ditën e fundit, duke shënuar kështu një nga bilancet më të këqija nga pandemia.


Deri në këto momente numri total i të prekurve ka shkuar në 7777 persona, ndërsa viktimat janë 368.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas