Aktualitet

Shifra tragjike në Kosovë, 30 viktima dhe mbi 600 infektime në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:13 - 10/09/21 |
mapo.al

Kosova vijon të regjistrojë shifra të larta viktimash e të infektuarish nga koronavirusi


Ministria e Shëndetësisë në vend njofton se gjatë 24 orëve të fundit, betejën me koronavirusin e kanë humbur 30 qytetarë.


Ndërsa, nga 9,415 testime të kryera kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 685 qytetarë.Sot janë shëruar 1,384 qytetarë, kurse numri i përgjithshëm i të shëruarve është 133,314.Në total numri i rasteve aktive është 19,923.Njoftimi
Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.646 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 995.930 doza të vaksinës.

Deri më sot 347.344 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 9.415 testime, 685 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Lexo edhe :  Manastirliu në Kopenhagen: Siguruam vaksina për gripin dhe vaksina anti-COVID

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 30 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 1.384 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 133.314.

Në total numri i rasteve aktive është 19.923.

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas