Aktualitet

Shifra tronditëse nga Greqia – 121 viktima në 24 orët e fundit dhe 1747 raste të reja
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:16 - 28/11/20 |
mapo.al

Në Greqi është shënuar sot shifër tronditëse viktimash nga Covid-19.Gjatë 24 orëve të fundit 121 persona kanë humbur betejën si pasojë e koronavirusit.


Numri në total i vdekjeve që nga shpërthimi i pandemisë në shtetin fqinj ka shkuar në 2223.
Ndërkaq, në 24 orët e fundit janë regjistruar 1,747 raste të reja me koronavirus.Në spitalet greke po trajohen 606 pacientë në intubim dhe mosha e tyre mesatare është 65 vjeç.


1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas