Aktualitet

Shifra tronditëse nga Kosova, 32 të vdekur dhe 1 612 raste të reja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:10 - 02/09/21 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:


Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.618 doza të vaksinës kundër COVID-19.


Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 862.224 doza të vaksinës.Deri më sot 291.645 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.Nga 13.953 testime, 1.612 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 32 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 2.460 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 119.471.

Në total numri i rasteve aktive është 26.524.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas