Aktualitet

Shifrat e fundit, Elbasani me 155 vatra aktive të koronavirusit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:08 - 08/11/20 |
mapo.al

Në Elbasan numërohen gjithsej 155 vatra të koronavirusit në të gjithë qytetin. 23 nxënës të shkollave 9-vjeçare dhe të mesme janë pozitiv me Covid 19.


58 nxënës mungojnë në të gjitha shkollat e qytetit të Elbasanit vetëm në një javë. Ndërkohë, nga ana tjetër, 25 mësues janë në pritje të tamponit.


Në qytetin e Peqinit janë 30 vatra aktive. Ne Gramsh 35 të tilla dhe 31 në Cërrik.Sot në vend u shënua shifra më e lartë e të infektuarve që nga fillimi i pandemisë. Ministria e Shëndetësisë njoftoi 501 raste të reja nga 1942 testime të kryera për të dyshuar.Abcnews1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas