Aktualitet

Shifrat e vdekjeve – Meta: Rama i babëzitur improvizon, s’e shqetëson pandemia


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:27 - 19/02/21 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta ka komentuar nga presidenca të dhënat më të fundit të publikuara nga INSTAT, se në total 5,668 persona më shumë kanë ndërruar jetë në vitin 2020, në krahasim me vitin 2019, nga pandemia Covid-19.

Meta u shpreh se si president ka bërë dhe do të bëjë çdo gjë që t’i vijë në ndihmë qeverisë në luftën kundër Covid-19, ndonëse sipas tij është e qartë se për të dhe kryeministrin Edi Rama nuk është shqetësim përballja e pandemisë.


Kreu i shtetit solli si shembull për babëzinë e qeverisë Rama, prishjen e Teatrit Kombëtar në orët e vona të natës, në një kohë kur bëhej thirrje për respektimin e protokollit mbrojtës.
“Ka vetëm improvizime, asgjë serioze”, – u shpreh Meta teksa u ndal gjithashtu tek keqmenaxhimi i përmbytjeve dhe reshjeve të shumta të dëborës, si shembuj po ashtu konkretë të papërgjegjshmërisë.

Lexo edhe :  "Rama urdhëron vartësit për takime" - Maliqi: Del i përzhitur më 26 prill

 


1


Etiketa: , , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas