Auto

‘Shigjeta e Argjendtë’, Mercedesi prezanton prototipin elektrik

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:38 - 14/09/18 |
mapo.al

Makinat e Mercedes-Benz të shekullit XX njihen ndryshe edhe si “Shigjetat e Argjendta”. Duket se po kështu do të quhen edhe në shekullin XXI, duke nisur nga EQ Vision Silver Arrow, që është prezantuar në Monterej.


Mercedes-Benz EQ Vision Silver Arrow është një makinë e frymëzuar nga W125 e viteve ’30, si në format aerodinamike, ashtu edhe në ngjyrë.


Një mjet 5,3 metër i gjatë dhe 1 metër i gjerë, kjo makinë tërësisht elektrike është e ardhmja e markës së famshme gjermane.


<
>
benz1 benz2 benz3 benz4 benz5 benz6 benz7 benz8 benz9 benz10 benz11 mercedes-lajmiEtiketa: , , , ,

Pas