KMR

Shihni ëndrra me të vdekur? Ja shpjegimi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 01:21 - 09/12/21 |
mapo.al

Mistikët pretendojnë se bota e ëndrrave tona, mund të përbëjë një lidhje me botët e tjera, të paarritshme për ndërgjegjen tonë kur jemi zgjuar, kështu që nuk është një rastësi fakti se që nga kohët e lashta është besuar se ëndrrimi i njerëzve të vdekur, është një shenjë e rëndësishme që nuk duhet të injorohet.


Të vdekurit vijnë në ëndrrat tona me një mesazh, këshillë apo vërejtje që duhet të kuptohet në mënyrë që të shmangen problemet e panevojshme apo edhe gabimet.


Zakonisht supozohet se ëndrra me një të vdekur është një shenjë e lajmeve të papritura apo ndryshimeve në jetë.Disa libra mbi këtë çështje, e interpretojnë ëndrrimin e njerëzve të vdekur si shenjë të ngjarjeve të mira në familje, si një martesë, lindjen e një fëmije, apo diçka të ngjashme të lumtur dhe të begatë.
Ka libra të tjerë që pretendojnë se të shohësh në ëndërr një person të vdekur para dasmës është një paralajmërim kundër këtij bashkimi në çift.Një ëndërr e tillë, paralajmërojn një martesë të palumtur, dhe që fëmijët e lindur nga ajo do të jenë të sëmurë e të dobët.

1


Etiketa: , ,

Pas