Aktualitet

Shirat i lënë vendin diellit, rriten edhe temperaturat/ Moti sot

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 08:10 - 06/10/19 |
mapo.al

Pas reshjeve të shiut ditët e fundit, lajme të mira priten nga sinoptikanët për këtë të diel.


Sipas Shërbimit Meteorologjik, të Ushtrisë, masat ajrore fitojnë qëndrueshmëri ndërsa moti do të jetë i kthjellët me vranësira mesatare kalimtare por më të theksuara në zonën e jugut dhe relievet malore në lindje.Temperaturat e mëngjesit pritet të jenë në pothuajse të njejtat vlera me ato të ditës së sotme ndërsa ato të mesditës një rritje të lehtë prej 1-2ºC.Etiketa:

Pas