Aktualitet

Shiste disa herë të njëjtin apartament, 6 vite burg për sipërmarrësen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:49 - 14/04/21 |
mapo.al

Gjykata e Tiranës dënon me 6 vite burg sipërmarrësen Vjollca Hoxholli, me akuzën e “mashtrimit me pasoja të rënda”.


Po për të njëjtën akuzën është dënuar edhe Dorjan Hata, bashkëpunëtor me Hoxhollin.


Më herët, pokuroria e Tiranës kishte kërkuar 6 vite burg për Vjollca Hoxholli, e cila është vënë në pranga në vitin 2018.Ajo akuzohet se nën drejtimin e kompanisë së ndërtimit “Hoxholli Sh.P.K.”, shiste disa herë të njëjtin apartament dhe përfitonte paratë duke mashtruar qytetarë të ndryshëm.Ajo u zbulua se kishte përfituar 318 mijë euro duke ushtruar veprimtarinë e mashtrimit.1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas