Aktualitet

Shitëset e rrobave online, nën “shënjestrën” e ngacmuesve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:26 - 17/01/21 |
mapo.al

Një fenomen i çuditshëm po ndodh me femrat që shesin rroba online në Britaninë e Madhe.

BBC shkruan se atyre u bëhen vazhdimisht kërkesa për marrëdhënie seksuale.


Madje, sipas prestigjiozes britanike, femrave u janë dërguar mesazhe “rrëqethëse” në Facebook, eBay, Instagram, Depop, si dhe u është kërkuar të veshin streçe e të dërgojnë fotografi me të brendshme.

Përdoruesit raportohet se hyjnë me llogari false.“Gjatë karantinës, mesazhet u bënë me të vërtetë rrëqethëse”, – thotë Sara Faye, shitëse rrobash në Depop. E reja dikur postonte foto të vetes teksa reklamonte rroba për shitje, por tashmë ka hequr dorë.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas