Aktualitet

Shiu nuk i pengon të moshuarit të dalin nga shtëpitë (FOTO+VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:10 - 02/05/20 |
mapo.al

Edhe sot qytetarëve iu duhet të qëndrojnë në shtëpi për shkak të masave izoluese të qeverisë, por të vetmit që iu është dhëna leja për të dalë, janë pensionistët dhe prindërit me fëmijë nën 14 vjeç.


Kështu, pensionistëve iu lejohej të dilnin deri në orën 10:00 të paradites, ndërkohë që prindërve me fëmijë, duke nisur nga ora 11:00, deri në 17:30.Pavarësisht liridaljes, ditën e sotme moti nuk ka qenë favorizuar për shkak të reshjeve, por kjo nuk i ka penguar të moshuarit që të dalin dhe të shëtisin në këmbë. Megjithatë numri i tyre ka qenë më i vogël se në një ditë me diell.


Pensionistëve dhe prindërve me fëmijë do t’i lejohet të dalin edhe nesër, në të njëjtat fasha orare, ndërkohë që lëvizja e mjeteve private nuk do të lejohet përgjatë këtyre dy ditëve. Sot do të qëndrojnë të hapura vetëm farmacitë dhe marketet.

<
>
te moshuarit2 te moshuarit3 te moshuarit4 te moshuarit5 te moshuarit6 te moshuarit7 te moshuarit8


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas