Aktualitet

Shkaktoi aksidentin tragjik në Kroaci, 1 muaj burg për shoferin e autobusit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:41 - 27/07/21 |
mapo.al

Shoferi i cili shkaktoi aksidentin tragjik në Kroaci do të qëndrojë 1 muaj në paraburg. Gjykata kroate ka marrë sot vendimin për masën e arrestit të 52-vjeçarit.


Disa ditë më parë ai drejtonte autobusin ku udhëtonin qytetarë nga Kosova teksa pas përmbysjes së autobusit 10 prej tyre vdiqën dhe 43 të tjerë u plagosën.


Sipas dëshmive, shoferin e kishte zënë gjumi në timon vetmë 30 minuta pasi e kishte marrë drejtimin e autobusit.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas