Aktualitet

Shkaktoi viktimën e parë në Shqipëri, shuhet zjarri në Gjirokastër


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:11 - 04/08/21 |
mapo.al

Ministri i Mbrojtjet Niko Peleshi njofton se Gjirokastra nuk ka më vatra zjarri aktive.


Flakët që përfshinë fshatin Asim Zeneli shkaktuan viktimën e parë nga zjarret në Shqipëri, pasi i moshuari Andrea Haxhiaj u asfiksua nga tymi dhe ndërroi jetë, ndërsa bashkëshortja e tij mori plagë të shumta në trup.
Postimi i Peleshit
Dielli lind përsëri në Gjirokastër. Pas një nate mes zjarresh, falë punës së palodhur dhe me sakrifica te Forcave të Armatosura, forcave zjarrfikëse dhe forcave të tjera të Bashkisë Gjirokastër, vatrat e zjarrit janë eliminuar. Vazhdojmë vigjilencën dhe kërkojmë bashkëpunim komunitar për të identifikuar zjarrvënësit e qëllimshëm. #Gjirokastra1


Etiketa: , , ,

Pas