Aktualitet

Shkarkimi i Metës – Zbardhen emrat e deputetëve të Komisionit Hetimor


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:25 - 07/05/21 |
mapo.al

Zbardhen emrat e plotë që do të jenë pjesë e Komsionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.


Burime për mendian bëjnë me dije se pak çaste më parë është emëruar dhe grupi i këtij komisioni që pritet të votohet sot në parlament.


Siç u tha edhe dje, kryetar i këtij komisioni do të jetë deputeti socialist, Alket Hyseni.Ndërkohë, nenkryetari i komisioni është dhe Myslim Murrizi, dhe pjesetare te tjere, Halil Jakimi dhe Arlind Çaçani. Afati i punës së Komisionit Hetimor pritet që të jetë një muaj, përgjatë të cilit do të shqyrtohen të gjitha argumentet e ngritura nga Partia Socialiste për shkarkimin e Presidentit.Kujtojmë se nisma për shkarkimin e Metës është firmosur nga 50 deputetë të PS, të cilët argumentojnë se Presidenti ka shkelur rëndë Kushtetutë para, gjatë dhe pas fushatës elektorale të 25 prillit.

Lexo edhe :  Deputeti i PD "shkrin" së qeshuri demokratët dhe socialistët në Kuvend (VIDEO)


Kryetar
Alket Hyseni

Nenkryetar
Myslym Murrizi
Sekretar
Klotilda Bushka

Anetar
Vasilika Hysi
Elena Xhina
Spartak Braho
Halil Jakimi
Nikolin Staka
Arlind carcani

Zevendesues
Ermonela Felaj
Xhemal Qefalia
Eugen Bojaxhi

1


Etiketa: , ,

Pas