Aktualitet

“Shkarko truprojën”/ Gazetarët protestë para zyrës së Arta Markut


               Publikuar në : 16:34 - 14/04/19 |
mapo.al

Një grup gazetarësh të rinj protestuan sot para Prokurorisë së Përgjithshme, pas disa indicenteve me autoritetet gjatë punës si reportere. Ishte truproja i kryeprokurores Arta Marku i cili pak ditë më parë shtyri një prej gazetarëve teksa ky i fundit po përpiqej t’i merrte një reagim titullares së organit të akuzës.


Pamjet e incidentit bënë xhiron e rrjeteve sociale, ndërsa mbarë opinioni publik dënoi veprimin e truprojës. Të mbledhur para zyrës së kryeprokurores, gazetarët kërkuan prej saj që të marrë masa dhe të shkarkojë truprojën.


Etiketa: , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Nuke i shkarkojne rojet,komunistat e sherbetoret e tyre,konkretisht sh arta marku na kujton kohen e sh lenka cukos,e sh themie thomaj.Protestoni te nderuar gazetare,me cdo kusht ti dilni te keqes perpara.Pamvarsishtse kta sherbetore i sherbejne te keqes,diktatures,ne ditet e sotme keni mundesi ti goditni fuqishem kta arrogant.Historikisht kultura ka munguar e mungon ne istitucionet tona shtetrore,prioritet eshte dhuna ne vendin tone,me e keqja eshte se kta njerz nuke zbatojne asnji dhoje ligji.

    Përgjigju ↓
CLOSE
CLOSE
Pas