Kronika

Shkarkohen tre drejtorë rajonal të AKU-së


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:38 - 08/05/19 |
ro ot

Shkarkohen tre drejtorë rajonal të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit (AKU) në Tiranë, Durrës dhe Korçë. Ndërkohë, bëhet me dije se si motivacion i shkarkimit të 3 drejtorëve rajonal të AKU-së raportohet të jetë performanca e keqe dhe mos përmbushja e detyrave. Sakaq, bashkë me shkarkimin e drejtorëve janë të shkarkuar edhe disa inspektore të AKU-së në Korçë, ndërkohë të tjerë inspektorë kanë marrë masën pezullim nga puna po në Korçë.


 


1


Etiketa: , ,

Pas