Aktualitet

Shkarkohet mjeku Allkja – Kryemadhi: Largimet e padrejta të Rilindjes, s’nisën sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:41 - 30/12/20 |
mapo.al

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi solidarizohet me mjekun Ilir Allkja, i cili u shkarkua sot nga QSUT.

Në një postim në “Facebook”, Kryemadhi shkruan se Allkja është një prej shumë qytetarëve të larguar nga puna në mënyrë të padrejtë nga Rilindja.


“Kjo situatë nuk ka nisur sot, por ne kemi dhe jemi duke mbajtur shënim çdo gjë”, -paralajmëron Kryemadhi teksa i referohet zgjedhjeve më 25 prill.

“Qeveria e re do t’i riparojë këto padrejtësi duke krijuar hapësirat për rikthimin e tyre në punë, si dhe duke riparë të gjithë motivacionin e gjobave të presionit ndaj bizneseve dhe çdo subjekti të cilin Rilindja e trajton si armik. Ndryshimi po vjen!” – premton Kryemadhi.
LEXO EDHE:

Denoncime ndaj qeverisë – QSUT shkarkon nga puna mjekun Allkja

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas