Aktualitet

Shkeli ligjin, KQZ gjobit me…1500 lekë drejtorin e Kadastrës në Lushnje


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:53 - 14/01/21 |
mapo.al

KQZ ka gjobitur me 1500 lekë (të reja) Arben Qalliun, drejtor i Kadastrës Lushnje pasi i dha lejet e legalizimit deputetit të PS-së, Bujar Çela në kundërshtim të vendimit të këtij institucioni.


“Veprimet e drejtorit rajonal janë në kundërshtim me ligjin, pasi shërbimet kadastrale bëhen vetëm në sportel. Nuk duhet të viheshin në mbështetje të partive apo kandidatëve.


Drejtori nuk solli asnjë prove që shpërndaja e lejeve të legalizimit ishte bërë sipas ligjit.Veprimet e kryera prej tij dhe stafit të tij kanë kontribuar në kundërshtim me ligjin për kadastrën, duke u krijuar mundësi subjekteve politike ta kryejnë këtë proces në funksion të interesave të tyre“, është shprehur kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi gjatë mbledhjes së sotme.
1
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas