Kryesore

Shkëndija e Tetovës bën një hap drejt historisë, Ibraimi vendos duelin e parë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:38 - 24/07/18 |
mapo.al

Shkëndija e Tetovës priti në stadiumin “Filipi II” të Shkopit, moldavët e Sheriff Tiraspol, në sfidën e vlefshme për turin e dytë të eliminatoreve të Ligës së Kampionëve.


Kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Qatip Osmani arritën të marrin një fitore minimale 1-0, në një sfidë aspak të lehtë, ndaj një kundërshtari që bëri gjithçka për të gjetur rrjetën.


Edhe këtë herë, suksesi u vulos nga sulmuesi kryesor i kuqezinjve, Besart Ibrahimi, i cili fitoi një goditje dënimi dhe po vetë e dërgoi topin në rrjetë, falë një goditjeje mjeshtërore, në minutën e 24 të pjesës së parë.


Ky rezultat natyrisht që çon Shkëndijën më të avantazhuar në Moldavi, por kualifikimi vijon të mbetet i hapur, ndaj kuqezinjtë duhet të djersijnë shumë, për të vijuar eksperiencën në turin e ardhshëm të Champions League.


Shkëndija Tetovë-Sherif Tiraspol 1-0
24′ Ibraimi


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas