Aktualitet

Shkodër/ Akuzohen për shkatërrim të pronës e ndërtim pa leje, 4 në pranga


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:51 - 19/09/21 |
mapo.al

Katër persona janë arrestuar në Shkodër, pasi akuzohet për shpërdorim të tokës, shkatërrim i pronës me mjete të tjera dhe për ndërtim të paligjshëm.


Xh. B., 36 vjeç ; F. B., 47 vjeç të dy banues në Shkodër, si dhe shtetasin Sh.B., 44 vjeç, banues në Fushë-Krujë, pasi në Shirokë kanë dëmtuar pronën shtetërore, duke kryer gërmime pa leje nga organet kompetente.


Gjithashtu sipas policisë bë ndalimi i shtetasit S. B., 44 vjeç, banues në lagjen Shirokë.Materialet procedurale në ngarkim të shtetasve të lartëpërmendur i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprime të mëtejshme.
1
Etiketa: , ,

Pas