Kronika

Shkodër, digjet banesa, vdes një grua

Një grua humbi jetën pasi banesa ku jetonte u përfshi nga flakët në orët e para të mëngjesit.


Ngjarja është shënuar në rrugicën e njohur si e Koplikëve në qytetin e Shkodrës.

Viktima është Laje Betja rreth 80 vjeç.

Megjithëse është tentuar ti jepet ndihma e parë ka qenë e pamundur pasi flakët kane shkrumbuar banesën thonë burime policore.

Gruaja e moshuar është dërguar ne morgun e spitalit

Nga te dhenat ne vendngjarje zjarri nuk ka qene i permasave te medha por dyshohet qe e  moshuara mund te kete qene e semure dhe nuk ka mundur te levizë

Ne trup ka  pak djegie dhe është gjetur ne divanin që është përfshirë nga flakët.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas