Aktualitet

Shkodra/ Basha: T’i nxjerrim banditët nga zyrat dhe hotelet e luksit

               Publikuar në : 12:49 - 19/08/19 |
mapo.alm

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha nëpërmjet Facebook ka reagur në lidhje me protestën e Shkodrës gjatë konsituimit të Këshillit të ri Bashiak. Lideri demokrat shkruan se “qëllimi ynë është t’i nxjerrim këta banditë dhe hajdutë nga institucionet, nga parlamenti, nga bashkitë e pushtuara dhunshëm, t’i nxjerrim nga lokalet dhe hotelet luksoze, t’i nxjerrim nga studiot e mediave të kapura, t’i nxjerrim nga ekonomia, e t’i çojmë para ligjit.


Shkodra është beteja e çdo shqiptari që nuk pranon dhunën, hajdutërinë dhe kriminelët e Edi Ramës, nuk pranon papunësinë, padrejtësinë dhe arrogancën e Hajdutit Psiqik.'”-shkruan Basha.Reagimi i plotë i Bashës


Beteja e sotme në Shkodër është beteja e çdo shqiptari që nuk pranon dhunën, hajdutërinë dhe kriminelët e Edi Ramës, nuk pranon papunësinë, padrejtësinë dhe arrogancën e Hajdutit Psiqik. Qëllimi ynë është t’i nxjerrim këta banditë dhe hajdutë nga institucionet, nga parlamenti, nga bashkitë e pushtuara dhunshëm, t’i nxjerrim nga lokalet dhe hotelet luksoze, t’i nxjerrim nga studiot e mediave të kapura, t’i nxjerrim nga ekonomia, e t’i çojmë para ligjit. Tu vëmë prangat dhe t’i pastrojmë institucionet dhe rrugët e Shqipërisë, të pastrojmë ekonominë shqiptare nga këta banditë dhe hajdutë dhe t’ua kthejmë Shqipërinë njerëzve. #ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk.

 

Lexo edhe:

Video/ Tension në Shkodër, protestuesit përplasen me policinë

Incident/Përfaqësuesja e PD hyn në sallën e Këshillit Bashkiak


Etiketa: ,

Pas