Aktualitet

Shkojnë me vonesë, komisionerët nuk lënë të votojnë Markun dhe Gjekmarkajn


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:10 - 13/06/21 |
mapo.al

Në Partinë Demokratike këtë të dielë janë zhvilluar zgjedhjet për kreun e ri të partisë, mes katër kandidatëve garues


Dy kandidatët për deputet fitues në qarkun e Lezhës, Agron Gjekmarkaj dhe Mark Marku nuk kanë mundur që të shprehin vullnetin e tyre për kreun e PD.


Burime bëjnë me dije se Mark Marku dhe Agron Gjekmarkaj janë paraqitur pranë qendrës së votimit në orën 19:20, por komisionerët nuk kanë pranuar që ato të votojnë, duke theksuar se në orën 19:00 pranë qendrës së votimit nuk ka pasur asnjë votues ndaj dhe procesi është cilësuar i mbyllur.Ndërkohë në Lezhë ka përfunduar numërimi ku fitues është shpallur Lulzim Basha me 900 vota i ndjekur nga Agron Shehaj.Votat në Lezhë
Lulzim Basha 900 vota
Agron Shehaj 159 vota
Fatbardh Kadilli 22 vota
Edit Harxhi 16 vota

Lexo edhe :  “Berisha”/ Gjekmarkaj: PD nuk rrezikon shpërbërjen, do bëjë opozitë luftarake


LEXO EDHE:

Zgjedhjet në PD – Rezultatet e para, Basha kryeson bindshëm, ndiqet nga Shehaj

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas