Aktualitet

Shkollë në kohë Covid-19, ja si do bëhet mësimi dhe masat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:45 - 25/09/21 |
mapo.al

Të hënën të gjithë nxënësit e arsimit parauniversitar do të ulen në bankat e shkollës.


Edhe këtë vit mësimi do të zhvillohet me turne, teksa  orët do të zgjatis 30 minuta.


Sigurisht, mësimi do të zhvillohet nën masat anti-covid, ndërsa mësuesit do të jenë të detyruar të paraqesin certifikatën e vaksinimit në mënyrë që të bëhen pjesë e mësimdhënies.Mësuesit që nuk janë vaksinuar do të duhet të paraqesin çdo javë testin që konfirmon që nuk janë të prekur nga COVID.  

15


Etiketa:

Pas