Bota

Shkon në 17 numri i viktimave nga tërmeti në Turqi
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:15 - 30/10/20 |
mapo.al

Ka shkuar në 17 numri i viktimave të shkaktuara nga tërmeti i fuqishëm që goditi Turqinë.


Ndërsa, dy fëmijë e humbën jetën nën rrënojat e një godine në ishullin grek, Samos.


Numri i të plagosurve ka shkuar tashmë në 709.Sipas të dhënave të publikuara, goditja fillestare është shoqëruar nga 170 pasgoditje. Prej tyre, 21 ishin me magnitutë mbi katër.Sa i përket viktimave, një prej tyre raportohet ta ketë humbur jetën si pasojë e mbytjes.

Mediat vendase raportojnë se në operacionin e kërkim-shpëtimit janë angazhuar 2799 persona, 20 qen kërkimi dhe 350 automjete.

LEXO EDHE: 

Pamje tragjike – Momenti kur shembet pallati shumëkatësh nga tërmeti në Turqi (VIDEO)


Etiketa: , ,

Pas