Aktualitet

Shkon në 3057 numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:10 - 12/08/20 |
mapo.al

Duket se situata e COVID-19 nuk njeh përmirësim në vendin tonë, ku ditë pas dite po rriten rastet e reja. Dje patëm numër të lartë të infektimeve, 140 të tilla.


Por sot është shënuar numri rekord i rasteve të reja me koronavirus, ku janë regjistruar 141 raste pozitive. Gjithashtu, numri i viktimave po njeh rritje.


6 është numri më i lartë që është shënuar në vendin tonë në 24 orë. Por nuk ngelet pas as dita e djeshme kur janë regjistruar 5 viktima.Ministria e Shëndetësisë ditën e djeshme bëri të ditur se nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen një 46-vjeçar, një 48-vjeçar, një 70-vjeçar, një 81-vjeçar dhe një 84-vjeçar, 3 prej të cilëve pa sëmundje bashkëshoqëruese.
3 pacientë kanë ndërruar jetë sot nga COVID-19 në vendin tonë, një 65-vjeçar nga Elbasani dhe një 66-vjeçar e një 76-vjeçare nga Tirana.Gjithashtu, njeh rritje numri i rasteve aktive me COVID-19, duke kapur shifrën e 3057 personave bartës të virusit të rrezikshëm. Tirana kryeson me 1678 të infektuar aktivë, e ndjekur nga Durrësi me 367 dhe Shkodra 263, Fieri 126, Lezha 119, e Vlora me 115.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 1678
Durrës 367
Shkodër 263
Fier 126
Lezhë 119
Vlorë 115
Korçë 102
Kukës 91
Elbasan 73
Berat 51
Dibër 39
Gjirokastër 33

LEXO EDHE:

Tjetër shifër rekord, 141 raste të reja me koronavirus në vendin tonë

 

LEXO EDHE: 

Tjetër shifër rekord, 141 raste të reja me koronavirus në vendin tonë

 

1


Etiketa: , ,

Pas