Aktualitet

Shkon në 35 numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:14 - 20/06/20 |
mapo.al

Një 80-vjeçar nga Prishtina ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit, duke e çuar në 35 numrin total të viktimave të Covid-19 në Kosovë.


Sipas njoftimit të Klinikës Infektive të Qendrës Klinike Universitare, viktima i identifikuar si A.G, përveç diagnostikimit me virusin Covid-19, vuante edhe nga sëmundje të tjera shoqëruese.


Nurmri total i të prekurve nga koronavirusi në Kosovë është 1,998 dhe 980 prej tyre janë shëruar.

Pas